O nas

Początki

Wszystko zaczęło się od poznania się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trzech miłośników jednośladów, czynnych motocyklistów: Marcina Trzeciaka, Pawła Klecza i Tomka Tomkiewicza.
Po pewnym czasie w ich głowach zrodził się pomysł stworzenia Studenckiego Klubu Motocyklowego. Zapadła decyzja o zorganizowaniu spotkania, mającego na celu zorientowanie się, czy wśród studentów są jeszcze motocykliści chętni do podjęcia takiego wyzwania.
 
Pierwsze spotkanie odbyło się 6 kwietnia 2004 roku (tę datę przyjmujemy za dzień powstania Klubu i każdego roku świętujemy z tej okazji - czy to na wyjazdach czy w Olsztynie bądź okolicach) w wynajętej sali Wydziału Bioinżynierii Zwierząt. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania, przyszło ponad 20 osób.
Dalsze działania doprowadziły do powstania Studenckiej Grupy Motocyklowej "TABUN" UWM Olsztyn działającej przy Ośrodku Kultury Studenckiej. Uzyskaliśmy prawo do korzystania z akademickiego lokalu. Z czasem uzyskaliśmy inne pomieszczenia klubowe, w których odbywają się cotygodniowe spotkania (oraz oczywiście imprezy), na które przychodzi stała grupa członków oraz pojawiają się nowe twarze. Jak to w życiu bywa, w miarę upływu czasu do swego grona przyjęliśmy kilka nowych osób, a z innymi musieliśmy się pożegnać.
 

Pierwsze logo SGM TABUN

SMG TABUN 2005 - Pierwsze logo
Pierwszy projekt naszego logo powstał jesienią 2004 roku. Jego twórcą, a także pomysłodawcą nazwy Klubu był pierwszy prezes Tabuna, Marcin "Kosa" Trzeciak. Identyfikowaliśmy się nosząc naszywkę "TABUN" Studencka Grupa Motocyklowa UWM Olsztyn na lewym ramieniu, przez rok. Ten czas pozwolił nam poznać się jeszcze dokładniej. Zorganizowaliśmy imprezę w trakcie olsztyńskich juwenaliów nazwaną "TABUNADA 2005". W tym czasie braliśmy udział w zlotach i imprezach organizowanych przez inne Kluby, pokazując tym samym naszą obecność w świecie motocyklowym. Kolejne Tabunady organizujemy co roku w drugiej połowie kwietnia.


SGM TABUN 2005-2009

SGM TABUN 2005-2009 - Drugie logoTworzymy zgraną grupę przyjaciół, Braci. Możemy na sobie polegać. Wielokrotnie dowiedliśmy naszej lojalności wobec Klubu i siebie nawzajem. Skłoniło nas to do kolejnego kroku. Jesienią 2005 roku powstał nowy projekt logo, oparty na wzorze poprzednim. W ten sposób zyskaliśmy coś znacznie ważniejszego niż logo, zyskaliśmy własne Barwy. Dzięki nim staliśmy się bardziej widoczni i rozpoznawalni.
 
Ważnym wydarzeniem w życiu Klubu było przyjęcie w poczet Klubów Warmińsko-Mazurskiej Strefy Neutralnej wiosną 2006 roku.
 

KM TABUN

Na początku 2009 roku pewni drogi jaką kroczymy i celu do jakiego dążymy, zmodyfikowaliśmy nasze Barwy i przyjęliśmy status Klubu Motocyklowego - TABUN Olsztyn.
 
Klub Motocyklowy TABUN OLSZTYN
 
Nikogo nie supportujemy. Jesteśmy wolnymi ludźmi i taki też tworzymy klub. Jeździmy tylko i wyłącznie dla siebie.

 
© 2024 Tabun Olsztyn